Témák

Az energiaszegénység kérdését tizenkét résztémán keresztül járjuk körül, hogy minél részletesebb képet adhassunk.

MIT JELENT AZ ENERGIASZEGÉNYSÉG?

Mindennapi életünk alapvető feltétele az otthonunkban felhasznált energia; aki nem engedheti meg magának, hogy elegendő energiához jusson, hátrányt szenved az élet számos területén….

ENERGIATERMELÉS ÉS FELHASZNÁLÁS

Magyarország energiagazdálkodása és -politikája alapvetően határozza meg a lakosság által igénybe vett energiaszolgáltatások költségeit és elérhető lehetőségeiket…

HÁZTARTÁSI ENERGIAÁRAK

A háztartások energiakiadásait nagyban befolyásolja az energia lakossági ára. Ezért is kiemelt fontosságú téma ez mind a közpolitikában mind az emberek mindennapi életében…

HÁZTARTÁSOK ANYAGI HELYZETE

Ahhoz, hogy megértsük mennyire megterhelő a háztartások számára energiaszükségletük fedezése, átfogó képet kell kapnunk anyagi helyzetükről…

HÁZTARTÁSOK ENERGIAFOGYASZTÁSA

Az országos energiafelhasználás 35%-át a háztartások fogyasztása teszi ki. Ennek majdnem, háromnegyede a lakóterek fűtésére irányul…

LAKÁSMINŐSÉG ÉS ENERGIAHATÉKONYSÁG

Lakásunk fizikai jellemzői hatással vannak közérzetünkre, egészségünkre, környezetünkre és arra, hogy mennyi pénzt költünk energiaszámlákra…

MEGFIZETHETŐSÉG

Magyarországon lakhatási válság van, mely szorosan összefügg az energiaszegénységgel. 2015-ben minden harmadik háztartásnak jelentett gondot lakhatási költségeinek kifizetése…

SZILÁRDTÜZELÉS

A gáz után a szilárd tüzelők – fa, szén, brikett, stb. – a legelterjedtebb energiahordozók a lakások fűtésében, elsősorban az alacsony jövedelmű háztartások körében…

KÖRNYEZETI HATÁSOK

Mindennapi tevékenységeink, életmódunk és környezetünk folyamatos kölcsönhatásban van egymással…

EGÉSZSÉGÜGYI KOCKÁZATOK

Otthonunk minősége és a benne használt berendezések jelentősen kihatnak közérzetünkre, sőt, ezek egészségünk alapfeltételei…

NŐK HELYZETE

A nőket a férfiaknál nagyobb mértékben sújtja az energiaszegénység, lényegében ugyanazért, amiért a nők általában is jobban ki vannak téve a szegénység kockázatának…

SZABÁLYOZÁS

Mivel az energiaszegénység kérdésköre különböző szakpolitikai területeket érint, ennek megfelelően számos jogszabály, rendelet és szabvány hatását kell vizsgálnunk ahhoz, hogy hatékony megoldásokat találjunk a problémákra…

TÁMOGATÁSOK

Az energiaszegénység jelentős csökkentése és felszámolása csakis nagyszabású állami támogatási rendszereken keresztül érhető el…