Csapatunk

Szervezetünk egyedi sajátossága, hogy közvetlen segítségnyújtási és szakpolitikai munkát kombinál lakhatáspolitikai céljaink elérése érdekében, hiszen ez a két terület egymást kiegészítve tud igazán hatékonyan működni. Ismerd meg, kik dolgoznak a Habitat for Humanity-nél Magyarország lakhatási helyzetének javításáért!

Bak Zsófia

2023 januárjában csatlakoztam a Habitathoz, és ezzel egy régi vágyam teljesült: olyan területen dolgozhatok, ahol a mindennapi munkámmal egy kiemelten fontos, jó ügyet támogathatok, hasonló értékrendű, motivált kollégákkal együttműködve. A társadalmi kérdések iránti érdeklődés és a segíteni akarás már egyetemista koromban megjelent. A Corvinus Egyetem nemzetközi tanulmányok szakán a nemzetközi fejlesztési együttműködés témaköréből írtam a diplomamunkámat. Először a közigazgatásban dolgoztam, később egy pályázati tanácsadó cégnél. Ezt a tudást felhasználva igyekszem most a Habitatot segíteni, elsősorban az energiaszegénységhez kapcsolódó projektek koordinálásával, elszámolásával és a pályázatírásban való közreműködéssel.

Benedek Kata

Egy újpesti lakásfelújításon végzett önkéntes munka inspirált arra, hogy közel húsz éves, multinacionális cégnél szerzett munkatapasztalatomat hátrahagyva csatlakozzak a Habitat for Humanity Magyarország csapatához.  HR és Safeguarding munkatársként támogatom a szervezet stratégiájának megvalósulását, hozzájárulok a biztonságos munkahely fenntartásához, a munkavállalók elégedettségének növeléséhez, és biztosíthatom azt, hogy a projektjeink megvalósítása során az etikai és magatartási irányelveink minden pontja érvényesüljön.

Faragó Tamás

Szociológusként, szociális munkásként alapvetően meghatározónak tartom a lakhatási körülményeket az egyéni lehetőségek tekintetében. Éppen emiatt kezdtem el dolgozni a Habitatnál, része akartam lenni egy olyan csapatnak, akik nem csak elméleti szempontból, de a gyakorlatban is reflektálni tudnak a kérdésre. A TÁMASZ program összetettségéből következően évtizedes ingatlanüzemeltetési területen szerzett műszaki tudásomat és szociális munkásként szerzett tapasztalataimat is használom annak érdekében, hogy konkrét, lakhatási élethelyzetekben javulást érhessünk el a hozzánk forduló családok életében, lakhatási helyzetében.

Farkas Zoltán

2017 őszén csatlakoztam a csapathoz. Azelőtt is emberekkel foglalkoztam, és itt is az a legfontosabb számomra, hogy nehéz helyzetben lévők életkörülményein, lakhatási helyzetén tudunk javítani. Ehhez nagyszerű lehetőséget nyújtanak terepi programjaink, amelyekkel közvetlenül tudunk segíteni a rossz állapotú ingatlanokban élőknek – legyen szó kisebb vagy akár teljes felújítási munkákról. Az elmúlt években nagyon sok családnál megfordultam, és sok élethelyzettel megismerkedtem, így pontosan tudom, hogy milyen sok helyen van szükség a Habitat által nyújtott segítségre.

Gausz Barbara

2023 októberében csatlakoztam a Habitat csapatához, ahol a pénzügyi és adminisztratív folyamatokat támogatom. Eddigi pályafutásom során is hasonló területen dolgoztam, de ez az első munkahelyem a civil szektorban. Nagy örömmel tölt el, hogy egy ilyen kiemelten fontos ügyet segítő szervezetnél, motivált kollégákkal körülvéve vehetek részt változatos feladatokban. Hiszem, hogy a lakhatás alapjog, és remélem, hogy a jövőben még több ügyfelünket tudjuk hatékonyan segíteni életkörülményeik javításában.

Illyés Tímea

Bár a társadalmi kérdések mindig az érdeklődésem középpontjában álltak, több mint 15 évig dolgoztam vállalati környezetben közgazdászként – elsősorban pénzügyi és működési eredményességgel, hatékonysággal foglalkoztam. Egy ponton megértettem, hogy a társadalmi igazságosság, szolidaritás, esélyteremtés területei sokkal fontosabbak számomra annál, hogy csak kívülállóként foglalkozzak velük. Elvégeztem az ELTE szociálpolitika mesterképzését, és számos inspiráló (szak)emberhez, hiánypótló, értékteremtő kezdeményezéshez kapcsolódva, sokrétű elméleti és tapasztalati tudást szereztem a társadalmi szükségletekről, és az ezeket szolgáló intézményrendszerről. 2024 januárjától vagyok a Habitat terepi és szakpolitikai programigazgatója, egy emberileg és szakmailag is kiemelkedő csapattal. Emellett doktori hallgatóként a jóléti szereplők munkamegosztását, felelősségi rendszerük alakulását kutatom.

Koritár Zsuzsanna

2001 óta dolgozom a civil szektorban a fenntartható energiagazdálkodás területén. Az épületek energiahatékonyságának javítása kulcsfontosságú terület számomra, mivel az épületszektor a legnagyobb energiafogyasztó és szén-dioxid-kibocsátó hazánkban. 2019-ben igazgatója lettem a Magyar Energiahatékonysági Intézetnek, ahol felhívhattam a döntéshozók figyelmét erre a kritikus területre. Ezalatt az idő alatt egyre jobban tudatosult bennem, hogy az épületek energiafogyasztásának csökkentését nem lehet a bennük élő emberek nélkül megoldani. Ezért csatlakoztam 2023-ban a Habitathoz, ahol a társadalmi szempontok, a minőségi és megfizethető lakhatás prioritás, miközben a környezet- és klímavédelmért is dolgozunk. Legfontosabb célom, hogy rendszerszintű változást érjünk el a hazai lakhatásban; kiemelten fontosnak tartom az energiaszegénység csökkentését, aminek lehetőségeit aktívan kutatom és képviselem.

Kukk László

Az Irinyi János Vegyipari Szakközépiskolában végeztem vegyipari szakmunkás és laboránsként. Eddigi pályafutásom során dolgoztam laboránsként, voltam raktáros és kimérő is. Munkám mellett önkéntesként vettem részt építkezéseken az InDaHouse Alapítványnál. Itt találkoztam a Habitat nevével, illetve itt jutott el hozzám az építésvezető-helyettes pozíció híre is. Azt gondolom, a biztonságos lakhatás előfeltétele a fejlődésnek, ezért nagyon fontos gondolom a Habitat munkáját ma Magyarországon.

Lukács György

Szociológus vagyok, 1998-tól dolgozom a civil szektorban különböző pozíciókban és feladatokat ellátva. Az ország leghátrányosabb településein segítettem EU-finanszírozású társadalmi innovációs támogatási programok kidolgozását és megvalósítását. Rendszeresen foglalkoztam szociológiai kutatásokkal, ezek alapvetően a roma civil szférát és integrációt érintik. Ebbe éppúgy beletartozik a különböző programok monitorozása, értékelése és hatásvizsgálata, mint egyéb, a témát érintő, felderítő jellegű kutatások. 2023 augusztusától dolgozom a Habitat for Humanity Magyarországnál, elsősorban szakpolitikai elemzések elkészítésében veszek részt.

Márkus Ildikó

Terület- és településfejlesztő geográfusként végeztem, és már egyetemi éveim alatt is erősen érdekelt a szociális városrehabilitáció feladatköre. Évekig dolgoztam ebben a szakmában, majd sokáig értékesítő és marketinges munkát végeztem különböző méretű és profilú cégeknél itthon és külföldön. A Habitatnál 2022-től vagyok adományszervező: adománygyűjtő kampányokat tervezek és koordinálok, és kapcsolatot tartok az adományozó partnerekkel. Fontosnak tartom, hogy a magyar emberek és cégek tudatosan támogassanak olyan célokat, programokat, civil szervezeteket, amelyek egy jobb, élhetőbb, igazságosabb és elfogadóbb környezetet teremtenek. Nagyon örülök, hogy egy számomra kiemelten fontos célért dolgozhatok egy remek csapattal.

Márton Kata

Interkulturális pedagógia és pszichológia szakértőként végeztem az ELTE-n, diplomamunkámban az önkéntességet mint integrációs eszközt kutattam. Foglalkoztam a kulturális életben szervezéssel, projektkoordinációval, közösségépítéssel. Az önkéntesség régóta meghatározza az életemet: középiskolás korom óta vállalok feladatokat itthon és külföldön leginkább a környezetvédelem, fenntarthatóság, migráció, gyermekvédelem területén. Lenyűgözőnek tartom, hogy az önkéntes munka során kilépve a komfortzónánkból értéket teremtünk, segítünk, miközben jobban megismerjük önmagunkat és kapcsolódunk másokhoz. Önkénteskoordinátorként a segíteni akaró embereket hozom össze az üggyel és a közösséggel. A Habitatnál értő, befogadó, tettre kész közösségként együtt tehetünk azért, hogy mindenki számára elérhető legyen a biztonságos, egészséges otthon.

Molnár Zsóka

Az ELTE-s diplomám megszerzése után 2,5 évig voltam szponzorációs szerkesztő-újságíró a Femina Médiánál. 2018 óta foglalkozom egyre mélyrehatóbban a social médiával, 2022 óta szabadúszóként is. Fontosnak tartom, hogy olyan munkát végezzek, amivel másoknak – ha csak közvetve is, de – segíthetek, amellyel jó ügy mellé állhatok. 2022 óta vagyok habitatos. Főleg a Második Esély és TÁMASZ program kommunikációjával foglalkozom. Munkámban nagy hangsúlyt kap a fotókkal és történetekkel (esetleg videókkal) való mesélés. 

Ónodi-Szabó Lenke

Az ELTE-n végeztem angol és finn szakon, és azóta nyelvtanítással, fordítással, valamint pályázatírással és projektmenedzsmenttel foglalkoztam. Mindig is közel állt hozzám a nehéz helyzetben lévők támogatása, ezért az évek során több jótékony szervezettel működtem együtt. 2019-ben csatlakoztam a Habitathoz, ahol a kezdetektől részt vehettem közösségi terünk, a Habitat Kreatív Központ létrehozásában, és a fő feladatom az itt megvalósuló közösségi programok szervezése. Örülök, hogy egy ilyen hiteles, elhivatott és tehetséges csapatban dolgozhatok azért, hogy Magyarországon mindenki méltó otthonban lakhasson!

Pintér Krisztina

A Pécsi Tudományegyetemen szereztem szociális munka BA diplomát és mentálhigiénés végzettséget, majd tanulmányaimat szociálpolitika mesterszakon folytattam. Jelenleg az ELTE TÁTK szociális munka MA hallgatója vagyok. A szociális szakma több területén kipróbáltam magam, dolgoztam a civil és az állami szektorban segítő szakemberként és vezetőként is. Érdeklődésem egyre inkább a szervezeti koordináció, a gazdasági és működtetési feladatok ellátása felé fordult, így az elmúlt években elsősorban pénzügyi adminisztrációval és intézményüzemeltetéssel foglalkoztam. Hiszek abban, hogy a méltó lakhatás alapvető emberi jog, hogy szociálpolitikai eszközökkel, komplex, hosszú távú támogató programokkal enyhíthető a szegénység, elősegíthető a társadalmi mobilitás. Projektjeinkkel tényleges segítséget nyújtunk a rászorulóknak, ami segíti a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolását. Örülök, hogy aktív részese lehetek ennek a folyamatnak.

Szegfalvi Zsolt

2016-ban csatlakoztam a Habitat for Humanity Magyarországhoz. Előtte sokféle for- és non-profit munkatapasztalatot szereztem – pl. a Greenpeace magyar és regionális szervezeténél több mint 10 évet dolgoztam. Meggyőződésem, hogy a magyar civil szervezetek társadalmilag fontos céljaikat és a fenntartható működést csak hatékony és professzionális módszerekkel, a szükséges társadalmi támogatottságot kiépítve érhetik el. Az elmúlt években a világ és a szervezetünk is nagy változásokon ment át, amelyeknek még nincs vége. Csapatunk elkötelezettsége és profizmusa kiváló alap az előttünk álló szervezeti és szakmai kihívások megoldására. A Habitat a lakhatási szegénység megszüntetéséért, valamint méltányos, a szociális különbségeket csökkentő lakáspolitikáért dolgozik. Hisszük: minden ember megérdemli, hogy biztonságos, megfizethető és egészséges otthonban élhessen. Ez egy olyan cél, amiért érdemes küzdeni!

Toldi Enikő

Emberként és tanácsadóként is az a tapasztalatom, hogy életünkben az információ kiemelten fontos. Eddigi munkáim – főként a projekttervezés, projektmegvalósítás – folyamatos információszerzést és fejlődést követeltek meg. Igazolni tudom, hogy saját élményeink és a különféle ismeretek útján szerzett tudás, illetve a folyamatos fejlődés segít hozzá ahhoz, hogy megálljuk helyünket az életben előforduló különféle szerepekben. Amiben biztos vagyok, hogy a folyamatos változás folyamatos alkalmazkodást igényel, amely lehetőségkereséssel jár. Életünk nagy részét a munka teszi ki, ezért nagyon fontos, hogy szeressük, amit csinálunk, szívesen végezzük a munkavégzésben ellátandó feladatainkat. A Habitat for Humanity Magyarországnál végzett munkám önazonosságot jelent számomra, mert segítő szakemberként produktív tevekénységet tudok nyújtani a hozzánk forduló embereknek.

Tóth Szilvia

2,5 évet töltöttem egy integrált kommunikációs ügynökségnél, ahol megtanultam a PR- és kríziskommunikáció alapjait, valamint beleláthattam a társrészlegek munkájába is. Szerettem volna az ott megszerzett tudást hasznos cél szolgálatába állítani, így kerültem a Habitathoz 2023 januárjában, ahol főként a szakpolitikai csapat munkáját támogatom. Egyetemi éveim óta foglalkoztat, hogyan lehetne elérni, hogy minél több ember lakhasson méltó körülmények között. Büszke vagyok rá, hogy szervezetünk az elméletben és a gyakorlatban is hozzájárul ehhez.

Trautmann Tamás

A Gábor Dénes Főiskolán végeztem informatikus mérnökként. Főiskolai tanulmányaim alatt végeztem el a mérlegképes könyvelést. Több mint 27 éve dolgozom a civil szektorban, főként a pénzügyi/adminisztrációs területek vezetése volt a fő feladatom. 2017 augusztusában kerültem a Habitathoz. Munkám a pénzügyi, számviteli terület vezetése/összefogása, a hivatalokkal és partnerekkel való pénzügyi kommunikáció, a szervezet gazdaságos üzemeltetése. Szeretek csapatban dolgozni, és fontosnak tartom az összefogást az élet minden területén.

Turnai Anna

Felsőfokú tanulmányaimat Szociológia-Kulturális Antropológia és Politikatudományok alapszakon végeztem, majd Szociálpolitika mesterképzésen folytattam. Utóbbi és egy korábbi városrehabilitációs terepi munkám során köteleződtem el a lakhatás és lakáspolitika mellett. Örülök, hogy lehetőségem nyílt egy olyan szervezetnél dolgozni, amelynek ez a fő profilja és egyszerre van jelen a szakpolitikai-érdekvédelmi térben, valamint terepen, helyi közösségekben is. A Advocacy csapat tagjaként főleg az energiaszegénység csökkentését célzó projektekkel foglalkozom, hidat képezve terepi programjaink és a hátrányos helyzetű helyi közösségek, illetve a szakpolitikai csapat munkája között.

Tüske Józsefné Évi

2001-től a csurgói szervezet megalakulásától dolgozom a Habitatnál. Előtte 19 évig egy helyi bankban voltam lakossági folyószámla ügyintéző. E munkám során is meghatározó volt számomra, hogy emberekkel foglalkozhattam, amely a mostani feladatköröm miatt még jobban előtérbe kerülhetett, mert a programokban részt vevő családokkal az építkezés, felújítás befejezése után is folyamatos kapcsolatot tartok. Különböző emberi sorsokat ismerhettem meg, ami színessé, érdekessé teszi munkámat. Jelenleg pedig az összes új építkezés és lakásfelújítás programban részt vett családdal tarthatom a kapcsolatot. Szívesen végzem a családgondozással összefüggő feladatokat is.

Külsős szakértőink:

Dobos Balázs

1991-ben születtem Budapesten, de néhány évig egy Tisza-menti kis faluban laktam. A természet iránti érdeklődésem ekkor kezdett kialakulni, és azóta is tart. Waldorf iskolába jártam, itt kezdtem önkéntesként gyermektáborokat szervezni, ezt a tevékenységet immár a Magonc Alapítvány elnökeként is folytatom. Emellett főállásban a Greenpeace magyar irodájánál dolgozom online engagement managerként. A Habitathoz 2016 októberében csatlakoztam külsősként. Azóta segítem a szervezet munkáját különféle online kommunikációs feladatokban: a grafikai munkáktól kezdve egészen a technikai rendszerek üzemeltetéséig.

Scroll to Top